INVITATIE LA TURNEUL FINAL – HANDBAL – JUNIORI 3

Va invitam sa participati la un eveniment sportiv deosebit, turneul final de handbal feminin, junioare 3, ce se va desfasura in Comanesti in perioada 31 mai – 4 iunie 2017.
Organizat de Federatia Romana de handbal, in parteneriat cu Primaria si Consiliul Local Comanesti, Asociatia Judeteana de Handbal Bacau si Asociatia Handbal Club Comanesti, competitia aduce la start cele mai bune 8 echipe din tara ale generatiei de jucatoare nascute 2002-2003.
Evenimentul se va desfasura in sala polivalenta din incinta Centrului de Agrement TROTUS , un complex ultramodern, ce ofera sportivilor facilitati deosebite si care reprezinta o emblema a orasului.
ECHIPE PARTICIPANTE
GRUPA A
CORONA BRASOV, HANDBAL ART GALATI, CSS SLOBOZIA, LPS IASI
GRUPA B:
CHIMIA RM VALCEA, PHOENIX BAIA MARE, DANUBIUS GALATI, CSM BUCURESTI
Programul turneului:
MIERCURI, 31 MAI
ORA 13: SEDINTA TEHNICA
ORELE 14-19 JOCURI IN GRUPE
JOI, 1 IUNIE 2017, ORELE 14-19: JOCURI IN GRUPE
VINERI, 2 IUNIE 2017, ORELE 14-19: JOCURI IN GRUPE
SAMBATA, 3 IUNIE
ORA 10.00 MECI PT LOC 7-8
ORA 11.30: MECI PT LOC 5-6
ORA 15.00 SEMIFINALA 1
ORA 16.30 SEMIFINALA 2
DUMINICA, 4 IUNIE
ORA 10.00 : FINALA MICA (LOC 3-4)
ORA 11.30 FINALA
ORA 12.30 FESTIVITATEA DE PREMIERE
” Suntem onorati sa fim gazdele acestui turneu final de handbal feminin, o oportunitate deosebita pe care ne-o ofera colaborarea cu Federatia Romana de Handbal , de a promova imaginea orasului nostru si investitiile  pe care le facem pentru a asigura copiilor din oras si din imprejurimi alternative sanatoase de petrecere a timpului liber. Prin proiectul handbalistic ce se implementeaza in Comanesti si prin aceste evenimente sportive pe care le gazduim ne dorim sa avem cat mai multi copii care sa faca sport si din acestia sa apara si acele valori care sa ne reprezinte orasul cu cinste in sportul de performanta. Complexul sportiv creat la Centrul de Agrement TROTUS, ce include sala polivalenta, bazinul de inot acoperit , stadionul din vecinatate vor oferi oaspetilor nostri conditii deosebite, care speram sa.i determine sa revina cu placere in Comanesti. Uram mult succes tuturor echipelor participante si ne bucuram ca facem inca un pas spre a pune orasul Comanesti pe harta handbalului romanesc!” (Ec Viorel Miron, primarul orasului Comanesti)
”Dupa doar un an de handbal feminin  juvenil in Comanesti, a fi gazdele turneului final de junioare este o foarte buna ocazie pentru toti copiii nostri de a vedea pe viu cele mai bune jucatoare din tara la acest nivel de varsta. Pentru cele mai mici jucatoare ale noastre, pot fi modele in cariera. Pentru generatia noastra 2002-2003, sunt colegele lor care, incepand handbalul mult mai devreme, au atins un nivel de performanta ridicat, la care, in timp, prin munca, ne dorim si noi sa ajungem. Cinci zile in care orasul nostru respira handbal de inalta calitate. Cinci zile in care ne dorim ca toti participantii sa admire complexul nostru sportiv si conditiile deosebite pentru performanta create in Comanesti prin eforturile administratiei locale. Uram succes tuturor echipelor!” (prof Florin Romanescu, coordonator al echipelor de handbal junioare ale AHC Comanesti)
Miercuri, incepand cu ora 19, clubul gazda organizeaza la sala polivalenta o conferinta de presa la care vor participa reprezentanti ai administratiei publice locale, ai Federatiei Romane de Handbal si ai AHJ Bacau, in  care va fi prezentat proiectul handbalistic pentru junioare dezvoltat in Comanesti, cat si sponsorii si partenerii proiectului.

Lasă un răspuns